Νικών συνέχεια για τις κορασίδες μας!

03 Δεκεμβρίου 2017

4 στα 4 για τις κορασίδες μας και συνεχίζουμε ακάθεκτοι!

Στο χθεσινό παιχνίδι με αντίπαλο τον ΑΓΣΙ,  η ομάδα μας επικράτησε με 52-38 της αντιπάλου.

Το ματς ήταν ανταγωνιστικό μέχρι και το 3ο δεκάλεπτο,  όπου και το σκορ ήταν 31-26.

Η διαφορά επιπέδου των 2 ομάδων ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής και αυτό αποδείχτηκε στο 4ο δεκάλεπτο, όπου η διαφορά εκτοξεύτηκε(50-28).

Αυτό έδωσε στην coach Στάθη την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και τα πολύ μικρότερα κορίτσια για αρκετό χρόνο.

Η μεγάλη μας φετινή προσπάθεια στέφεται με απόλυτη επιτυχία σε όλα τα τμήματα και έπεται και συνέχεια…
Τελικό σκορ: 52-38.
Δεκάλεπτα: 8-11, 15-6, 8-9, 21-12
Διαιτητές: Καννής – Λαδιάς

Πας Γιάννινα (Β. Στάθη): Γκλινάβου Χ 2, Στέφα 4, Γκλινάβου Ρ, Παππά 4, Σαϊντούφη, Βλαχοπούλου 6, Χρηστάκη 34, Πιλιαφά, Μπεκρή, Δήμου, Ζήκου, Παπαδοπούλου